Akwarium dla początkujących. O czym pamiętać, kompletując akwarium?

Akwarystyka jest na tyle popularna, że chyba każdy z nas, słyszał o hodowli rybek. W większości polskich domów rybki gościły w kulach czy akwarium. Jeśli zastanawiasz się nad hodowlą tych mało wymagających pupili, musisz zapoznać się zwiedzą, która pomoże Ci przygotować odpowiednie akwarium.
Na sam początek warto wybrać rybki, które nie mają wysokich wymagań, na przykład gupiki. Aby rybki czuły się komfortowo, należy pamiętać o odpowiedniej proporcji. Na każdego samca, powinny przypadać aż trzy samice.

akwarium dla początkujących

Dlaczego aż tyle?
Rybki te bardzo szybko się rozmnażają, aby uniknąć więc dyskomfortu, w jednym akwarium powinny znajdować się trzy samiczki na jednego samca.
Gdy mamy wybrane rybki, nadszedł czas na wybranie odpowiedniego akwarium.
Jakie akwarium dla początkujących wybrać?
Jeśli decydujemy się na małą ilość rybek, nie musimy od razu kupować dużego akwarium. Pamiętajmy jednak, by było one na tyle duże, aby po włożeniu do niego roślinek i specjalnego podłoża, rybki miały stosunkowo dużo miejsca na swobodne pływanie.
Dlaczego trzeba kupić rośliny?
By nasze rybki miały schronienie. Głównie z kryjówki korzysta narybek, który chowa się w liściach. Ma tam swobodny dostęp do jedzenia oraz uniknie zjedzenia, przez inne, duże okazy ryb.
Przy kompletowaniu akwarium, należy pamiętać również o dodatkach jak filtr, który odpowiednio napowietrzy wodę, grzałkę, termometr oraz siatkę do łapania rybek.
Zdecydowanie ułatwią one hodowlę rybek i sprawią wiele radości hodowcy,