Najniebezpieczniejsze węże świata. Najgroźniejsze węże na świecie

Gady, to wyjątkowo fascynujące zwierzęta świata. Miłośnicy węzy, kochają ich za ich delikatne ciało i wyjątkowy instynkt myśliwski. Węże potrafią w bezruchu obserwować swoje ofiary nawet kilka godzin. Dopiero w odpowiednim dla nich momencie, decydują się na atak.

najgroźniejsze węże na świecie

Mimo, iż kolory są zróżnicowane, kilka gatunków zachwyca różnorodnością kolorów, jak na przykład wąż koralowy czy gatunek Liophidium pattoni.
Niestety, większość gatunków jest bardzo niebezpieczna. Ich ukąszenie, zakończyć się może śmiercią.
Najgroźniejsze węże na świecie występują głównie za granicą, choć ich gatunki coraz częściej pojawiają się również w Polsce.
Do najbardziej śmiercionośnych węzy zaliczamy Tajpany Pustynne.
Okaz ten zamieszkuje Australię, jego jad jest tak silny, że jedno ukąszenie, może zabić aż sto osób dorosłych.
Tuż za nim, przedstawiciel morskich węży Dubois Seasnake. Chociaż nie jest dużym wężem, zazwyczaj dorasta do metra długości, sieje postrach w Morzu Koralowym czy w Oceanie Indyjskim. Spotkanie z nim, zakończy się może śmiercią.
Na miano najbardziej niebezpiecznych węży świata zasługują również węże tygrysie, kobry, grzechotniki oraz mamba czarna. Oczywiście nie są to jedyne groźne węże zamieszkujące ziemię. Jednak te o których mowa, są najbardziej popularne w śród śmiercionośnych gatunków.
Gdy napotkasz któryś z nim na swojej drodze, zachowaj spokój i powoli wycofaj się z jego terenu. Nie wykonuj gwałtownych ruchów. Każdy błąd, może okazać się śmiertelnym.