Wąż koralowy. Piękny zabójca Ameryki

Występujący na obszarze obu Ameryk wąż koralowy, jest jednym z najładniejszych węży na świecie.
Jego trójkolorowy wygląd, fascynuje wielu miłośników tych gadów. Jest jaskrawy, w charakterystyczne żółto-czerwono-czarne, poprzeczne paski.
Są nieduże. Osiągają maksymalne 80 cm długości.

wąż koralowy

Wąż koralowy jest bardzo powolny. Prowadzi nocny i spokojny tryb życia.
Żywi się głównie drobnymi zwierzętami jak mysz, jaszczurki lub węże.Mimo iż posiadają bardzo silny jad, rzadko decydują się na atak. W momencie zagrożenia zwija się w kłębek, unosi do góry ogon, łudząco przypominający głowę i potrząsa nim w takim sam sposób jak głową. Taki sposób, potrafi skutecznie odstraszyć drapieżnika.
Wąż składa stosunkowo nie dużo jaj. Zazwyczaj od 4 do maksymalnie 8.
Małe węże wykluwają się po około 80 dniach. Od razu są gotowe do samodzielnego życia. Uzbrojone w silny jad, opuszczają więc kryjówkę.
Jeśli zdecydujemy się na hodowle tego gada, należy zapewnić mu terrarium o minimalnych wymiarach 80x40x40 cm. Powinny się w nim znaleźć liczne gałązki oraz kryjówki. Odpowiednia temperatura dla tego węża to około 25 stopni, natomiast wilgotność 60-80 %.
Wąż powinien mieć zapewniony spokój. W przypadku brania go na ręce, potraktować to może jako atak i ukąsi człowieka. Bez natychmiastowej pomocy lekarskiej, człowiek umiera.
Nim podejmiesz decyzje o ich hodowli zastanów się, czy jest to odpowiedni gatunek dla Ciebie.