Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze

jak nauczyć psa załatwiania się na dworze

Wracając do domu i znajdując kałużę moczu swojego pupila – to nie jest fajne doświadczenie. Poza brudem i nieprzyjemnym zapachem, psy sikające i robiące kupy z miejsca zawsze mogą uszkodzić mebel lub nawet zniszczyć tę roślinę, którą tak bardzo kochasz. Ale jak nauczyć psa robić kupę we właściwym miejscu? Jeśli jesteście blisko tego problemu w domu, nie rozpaczajcie! Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi sukcesu!

Czy można uczyć dorosłe psy?

Absolutnie! Konieczne jest nauczenie szczeniaka, aby od pierwszego dnia w domu odciążył się w odpowiednim miejscu. I to zarówno dla szczeniąt, jak i dla tych adoptowanych jako dorosłe. Nie ma limitu wiekowego na naukę korzystania z gazety czy maty toaletowej! Starsze psy, a nawet osoby starsze mogą być do tego szkolone.

Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze – tworzenie rutyny.

Ważne jest, aby pies miał czas na sen, jedzenie, zabawę, a zwłaszcza na siusiu i kupę. Szczenięta mają tendencję do wypróżniania się i oddawania moczu zaraz po jedzeniu. Dorosłe psy potrzebują zazwyczaj od 15 do 30 minut. Jednym z najciekawszych narzędzi do zrozumienia dobrego samopoczucia, a następnie dostosować rutynę w Twoim domu jest obroża gps dla psa, oprócz geo-lokalizacji, daje informacje na temat jego zdrowia.

jak nauczyć psa załatwiać się na dworze

Jak nauczyć psa załatwiania się na dworze – bądź cierpliwy.

Triadą sukcesu treningowego jest cierpliwość, wytrwałość i konsekwencja. To normalne, że zwierzę od czasu do czasu popełnia błędy, ale nie poddawaj się! Podobnie jak dzieci, rozwijają one również zdolność do trzymania się potrzeb, aby iść do łazienki na czas. Trochę poślizgu do wieku sześciu miesięcy.

Jak nauczyć psa załatwiać się na dworze – bądźcie czujni na spacery.

Jeśli chodzi o to, by odciążyć się przed domem, wybierz się na spacer tuż po posiłku szczeniaka z pełnym cyklem szczepień. W ten sposób, na początku treningu, bezpieczniej jest przenieść go na kolana na ulicę, aby uniknąć poślizgu po drodze. Dla dorosłych psów zaleca się cztery do pięciu spacerów dziennie. Pierwszy, wczesnym rankiem, powinien być przed pierwszym posiłkiem. Kolejne spacery powinny uwzględniać okres po posiłku. Ważne jest, aby pamiętać, że dorosłe psy zazwyczaj oddają mocz i kał od 15 do 30 minut po posiłku. Jeżeli nie potrafisz dotrzymać kroku rutynie wyprowadzania psa, poznaj ludzi, którzy wyprowadzają go za Ciebie, np. wyprowadzających psy.
Utrzymanie rutyny ma fundamentalne znaczenie dla tego okresu nauki. Nie możesz o tym zapomnieć, nawet gdy podróżujesz! Zaufaj więc opiece szczeniaka do kogoś, kto będzie utrzymywał rutynę i pomagał w treningu!